Середа, 01 березня 2017 11:37

Обвалення мостів і ями на дорогах стали символом української інфраструктури

Днями вибухнув чималий скандал з приводу обвалення Шулявського мосту. Насправді, здивування викликає інше — а як він взагалі до цього стояв?

В Україні дороги зношені на 80%, порти і залізниця - на 90%. Більшість доріг проходять через населені пункти, що не відповідає вимогам до міжнародних транспортних коридорів і призводить до обмеження швидкості руху транспорту.

Якість багатьох 170 тис. км українських доріг не можна порівняти з європейським. За даними World economic forum, з 140 країн за станом трас Україна займає 132 місце. Не менш гостро стоїть питання з обветшанием житлового фонду. За роки незалежності введено в експлуатацію всього 164 млн "квадратів", що становить 15% житлового фонду. Дві третини житлового фонду складають багатоквартирні будинки, побудовані до 1970-х років. Площа аварійного житла становить 6 млн "квадратів", де проживають близько 150 тис людей. Більше 10 тис пасажирських ліфтів відпрацювали 25 років і потребують термінової заміни. Відповідно, ризики людських жертв в результаті обвалів будинків і ліфтів ростуть експоненціально.

За даними Рахункової палати, яка провела аудит виконання Держпрограми розвитку автомобільних доріг, рівень її недофінансування в 2013-2015 роках склав 40%. З 2011 року кожна третя гривня, отримана "Укравтодором" з державного бюджету, була спрямована не на розвиток доріг, а на погашення кредитів. У 2015 році витрати "Укравтодору" на погашення кредитів із загального фонду державного бюджету були найбільшими за всі попередні роки і становили 17,6 млрд гривень", - йдеться в звіті Рахункової палати.

У той же час на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт доріг державного значення за три роки було витрачено лише близько 9 млрд гривень, тобто 15,4% коштів. В результаті ще в 2014 році були зупинені роботи в Дніпропетровській, Київській, Одеській, Рівненській та Херсонській областях.

Для поліпшення ситуації в дорожній галузі також необхідно реформувати сам "Укравтодор". Це відомство має віддати більшу частину доріг з 170 тис. км, які він наразі курує, у відання органів місцевого самоврядування. На місцях краще знають, які дороги треба ремонтувати. "Укравтодору" треба залишити тільки дороги державного значення - близько 50 тис. км.

А інакше обвалення мостів і ями на дорогах стануть символами української.

 Віктор Малиновський


Приєднатись до Громадського об'єднання "Голос народу"

Переглядів 1330
Поділитися:

2 коментарі

 • Коментувати Cathleen Вівторок, 04 липня 2017 01:24 Автор Cathleen

  I'm very happy to read this. This is the type of manual that
  needs to be given and not the random misinformation that's at the other
  blogs. Appreciate your sharing this best doc.

 • Коментувати Wilfredo Вівторок, 27 червня 2017 02:58 Автор Wilfredo

  Fantastic post however , I was wondering if you could write
  a litte more on this topic? I'd be very grateful if
  you could elaborate a little bit more. Cheers!

Прокоментувати:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?